Warsaw Home Expo – nasza subiektywna relacja z międzynarodowych targów wnętrzarskich

Warsaw Home Expo – nasza subiektywna relacja z międzynarodowych targów wnętrzarskich

Targi Warsaw Home Expo

Zawód architekta wnętrz wiąże się nie tylko z pracą przy komputerze i na budowie, ale również śledzeniem najnowszych trendów w wyposażeniu wnętrz. Dlatego staramy się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję do obserwowania rynku. Daje to możliwości zdobycia ciekawych informacji oraz inspiracji, które w późniejszym czasie zastosujemy w naszych – Waszych

Co nas zaintrygowało?

Mamy dla Was garść zdjęć z tegorocznych targów wyposażenia wnętrz, a wśród nich naszą listę TOP 10 stoisk bądź produktów, które szczególnie przykuły naszą uwagę (kolejność dowolna 🙂 ) Zaczynamy!

Firma SH Studio produkuje prawdziwe meblarskie precjoza. Każdy egzemplarz ma swoją historię oraz unikatowy charakter, okraszony perfekcyjnym wykonaniem. Ciężko było nam oderwać wzrok od tych wyjątkowych mebli.

Obrazy z wykorzystaniem kawałka natury? Czemu nie! Firma Pres-Bois i seria Evolution to połączenie litego drewna, stali i zieleni. Zdecydowanie to lubimy 🙂

Widzicie to? Specjalna konstrukcja tego mebla powoduje niezwykłą wytrzymałość m.in. na obciążenia. Taniec na blacie może nabrać zupełnie nowego znaczenia 🙂 Firma .mdd specjalizuje się w produkcji mebli przeznaczonych do biur i miejsc publicznych. Charakteryzuje je niezwykle wysoka jakość wykonania oraz ponadczasowy design.

Nie sposób było przejść obojętnie obok stoiska Intelyo. Firma jest dystrybutorem firm oświetleniowych (m.in. DeltaLight), sprzętu audio (Bang&Olufsen) czy osprzętu elektrycznego (widoczny na zdjęciu Meljac – kto chce dotykowy dzwonek z wnęką na palec?). W swojej ofercie posiada również  szkło, które w zależności od naszych potrzeb zmienia swój stopień przezierności a wszystkim możemy sterować ze smartfona. O tak!

To tylko mała próbka możliwości tej firmy. Presja Design ma w swojej ofercie NIESAMOWITE i przepiękne mozaiki, to trzeba zobaczyć! Składamy ukłony!

Ściennych materiałów wykończeniowych na rynku nie brakuje i wie o tym każdy, kto przymierzał się do tematu. Nas jednak zaskoczyła (a z pewnością zaciekawi również Was) firma BeeDesign produkująca korkowe panele. Nie dość, że pochodzą one z recyklingu korków od wina i idealnie wpisują się w ekotrend, to na dodatek stabilizują temperaturę powietrza i jego wilgotność we wnętrzu. Dostępne są w formie nowoczesnych modułowych paneli, z których można stworzyć indywidualne kompozycje.

Jak już pewnie się zorientowaliście, staramy się najmocniej wspierać polskie firmy, szczególnie lokalne manufaktury oraz wszelkiej maści rękodzieło.  Do tej grupy należy DOTmanufacture. Marka ta tworzy – od projektu po wykonanie – gałki oraz pochwyty meblowe, które są istnymi cudeńkami. Sami twórcy manufaktury przyznają, że odcinają się od masowej produkcji, przez co każdy uchwyt jest totalnie unikatowy. Niepozornie mała wystawa, które skrywa skarby. Uwielbiamy!

Firma Laminam to producent wysokiej jakości, wielkoformatowych spieków kwarcowych, które idealnie nadają się na blaty kuchenne. Jednak jest jeszcze drugie oblicze tej marki – zintegrowane z blatem płyty grzewcze czy zlewozmywaki i barki, które, za pomocą aplikacji w smartfonie, mogą chować się w zabudowie. Zobaczcie sami!

Comforty nie bez przyczyny wygrał plebiscyt na najlepiej zaaranżowane stoisko tegorocznych targów Warsaw Home Expo. Ten jeden z wiodących polskich producentów mebli tapicerowanych stworzył na kilku metrach kwadratowych niesamowitą atmosferę! Naszą uwagę szczególnie przykuła jedna z nowości wypoczynkowych „ubrana" w srebrzystą, kosmiczną tkaninę.

Nie mogłyśmy nie wspomnieć o stoisku firmy DUDEK projekt, w której jesteśmy od pewnego czasu absolutnie zakochane. W kilku ostatnich projektach wykorzystałyśmy tapety projektu DUDEK projekt, jednak to nie jest jedyne pole ich działania. Firma produkuje panele ścienne własnego projektu, wykonane z surowej płyty MDF, dwustronnie laminowanej na biało, którą można dowolnie aranżować i pomalować na wybrany kolor.

a koniec, poza wszelkimi rankingami, fotel-tron, który po prostu musiałyśmy wypróbować 🙂

Co nas (oczywiście pozytywnie!) zaskoczyło?

Żałujemy, że nie zrobiłyśmy zdjęcia z ujęciem twarzy osób na widowni, bo szybko by się okazało, że nie tylko my słuchaliśmy z wybałuszonymi oczyma prezentacji architekta Roberta Koniecznego. Prezentacja pt. Innowacyjne podejście do architektury mieszkaniowej na podstawie najnowszych projektów KWK Promes [biura architektonicznego, którego szefem jest Robert Konieczny – przyp.] zawierała m.in. materiały projektowe oraz zdjęcia takich realizacji jak Living-Garden House w Katowicach, Muzeum Narodowe w Szczecinie czy tzw. Arkę Koniecznego (prywatny dom architekta) w miejscowości Brenna. Projekty pracowni Roberta Koniecznego to odważne w swojej prostocie bryły, a przy tym projekty świadome, uważne względem zarówno wnętrz jak i otoczenia projektowanych założeń. Po prostu… WOW!

Co spowodowało niedosyt?

Brak możliwości zobaczenia i usłyszenia wszystkiego, co było zawarte w harmonogramie targów. Na Warsaw Home Expo składały się nie tylko ekspozycje firm wyposażeniowych, producentów czy designerów, ale również liczne wykłady, panele dyskusyjne, prezentacje oraz interaktywne warsztaty. Trzy dni to dla nas zdecydowanie za mało 🙂

Na koniec przedstawiamy małą fotorelację. Więcej szczegółowych informacji na temat tego eventu znajdziecie na stronie organizatora tutaj