Warsaw Home Expo 2019 naszym okiem – CZĘŚĆ II

Warsaw Home Expo 2019 naszym okiem – CZĘŚĆ II

targi warsaw home expo 2019

Przed Wami druga część naszej mini relacji z tegorocznych targów Warsaw Home Expo 2019 – przedstawimy tutaj kolejną część TOP LISTY stoisk wystawienniczych, odkryć i zaskoczeń (oczywiście pozytywnych!). Zapraszamy Was do lektury!

Retro cuda

Często podkreślamy jak ważne jest dla nas wspieranie rodzimego rynku. Serce raduje nam się jeszcze mocniej kiedy okazuje się, że dana firma jest nie tylko polska, ale również wywodzi się z naszego rejonu! Lokalne manufaktury ze świeżym spojrzeniem, produkujące piękne meble (czy inne elementy wyposażenia wnętrz) to dla nas prawdziwe skarby. Z tego miejsca chciałybyśmy przedstawić Wam taką firmę – WTEDY DREWNO. Nie wspominamy o niej z powodu wybornej nalewki, którą został ugoszczony mąż jednej z nas ;-), ale z powodu mebli wykonanych w 100% z litego drewna (bądź z powodów estetycznych z forniru, będącego w wolnym tłumaczeniu cienkim „plastrem" drewna). Mebli wykonanych ze 100%-wym zaangażowaniem, wręcz perfekcjonizmem i tak bardzo wpisujących się w obecne trendy stylistyczne. W połączeniu z przesympatycznym zespołem jest to mieszanka idealna!

Kuchenne rewolucje

Przyznajemy, że do tematu wyciągów blatowych podchodziłyśmy ostrożnie. Nie zgadzał nam się kierunek grawitacji (no bo w końcu para powinna lecieć do góry), sposób czyszczenia również budził wątpliwości. Jak to zwykle bywa w temacie okapów i wyciągów dochodzi jeszcze problem hałasu i wydajności. Wszystkie te obawy rozwiała firma BORA, która na targach zaprezentowała m.in. płytę grzewczą i indukcyjną BORA Pure ze zintegrowanym wyciągiem blatowym. Mamy tutaj do czynienia z produktem w pełni przemyślanym – od technicznych aspektów (możliwość zarówno zamkniętego obiegu jak i odprowadzenia do pionu, kompaktowe rozmiary), przez optymalne zbalansowanie wydajności i głośności, aż po doprecyzowany design – płyta prezentuje się estetycznie i nowocześnie, a sam wyciąg dostępny jest w kilku kolorach. Widoczne elementy wyciągu można też bez problemu wyciągnąć i myć w zmywarce. Cenimy!

Coś dla małych i dużych

Giera Design to firma z Radzymina, którą skrzętnie obserwujemy od jakiegoś czasu. Jesteśmy zachwycone tempem jej rozwoju. Na targach Warsaw Home Expo zaprezentowała nie tylko lustra ze stałej oferty, ale również dużo ciekawych nowości. Zaczniemy od modelu Scandi Duo, które składa się z dwóch części – większej stałej i mniejszej ruchomej. Takie lustro rozwiązuje częsty „problem" zróżnicowanego wzrostu wśród domowników – zarówno pary, jak również rodzica i dziecka. Mniejsze lustro możemy dowolnie przesuwać w górę lub w dół, a tym samym dostosowywać do własnych potrzeb. Brawo za nietuzinkowy pomysł i, jak na Giera Design przystało, piękny projekt i wykonanie 🙂

Na targach zostały również zaprezentowane inne lustra na przykład w asymetrycznych, mosiężnych, cienkich, wręcz „graficznych" ramach czy też lustra skomponowane z różnych odcieni szkła. Naszym zdaniem Giera Design łączy w sobie niezwykłą czułość w stosunku do materiału oraz daje odbiorcom wysmakowane, bardziej dialogiczne spojrzenie na współczesne trendy, szczególnie te dążące do perfekcjonizmu.

Nowa jakość drzwi

Obserwując obecne kierunki wzornictwa drzwi widzimy, że zwiększa się zapotrzebowanie na stolarkę inną niż tradycyjna. I nie chodzi tu tylko o wysokość skrzydła, jego wykończenie czy coraz popularniejszy system bezościeżnicowy. Na Targach miałyśmy możliwość poznania firmy PIU Design , która wysoko podniosła drzwiom poprzeczkę! W swojej ofercie posiada w pełni aluminiowy zestaw ościeżnicy i skrzydła oraz świetne wykończenia drzwi między innymi satynowe (w dotyku) szkło Murano w pięknych, pastelowych odcieniach, na którym – uwaga- nie odznaczają się ślady palców. Jedna z prezentowanych [podczas Targów serii, była PIU Aluminium Line, którą wyróżnia niezwykła elegancja, dopracowane w 100% detale. Dodatkowo stolarka ta zapewnia gwarancję stabilności konstrukcji nawet do 3 metrów wysokości, możliwość montażu bez górnego nadproża oraz szeroki wachlarz wykończeń, zarówno ram jak i samego skrzydła (np. skóra, filc czy Corian).

PIU Design posiada w swojej ofercie również systemy drzwi przesuwnych, ścian prysznicowych czy bardzo modnych obecnie przeszkleń w loftowym stylu, zaakcentowanych czarnymi profilami. Ku naszej radości, to również polski producent!

Kropka nad „i"

Na widok stoiska wystawowego tej firmy na naszych twarzach uśmiech pojawił się samoistnie. Chociaż znamy ją już od dłuższego, to nieprzerwanie nas zachwyca. Mowa tu o polskim producencie tkanin, firmie Ridex, której historia sięga lat 90. W wielu projektach wykorzystujemy tekstylia tej marki do dekoracji okien, które w aranżacji wnętrz są swoistą kropką nad „i". Niejednokrotnie są one  harmonijnym dopełnieniem wnętrza, które spina je w niepowtarzaną całość. Przyznamy się Wam, że do niedawna miałyśmy naszego zasłonowego faworyta, kolekcję Falcon jednak po tych targach ustąpi ona miejsca przeuroczemu Wonderland. To zupełnie szalona, maksymalnie kwiecista i po prostu bajkowa kolekcja!

Może to nie przypadek, że oba nasze zestawienia kończymy tak mocnym, dekoracyjnym akcentem (do tego nawiązującym do Alicji z krainy czarów :-)). Tegoroczne targi Warsaw Home Expo to niejako zapowiedź tego, co nas czeka w aranżacyjnych trendach projektowania wnętrz. A czeka nas odejście od betonowych struktur, surowych i chłodnych w swoim wyrazie materiałów i wykończeń rodem z modernistycznych dzieł La Corbusiera na rzecz gęstych wzorów, żywych, głębokich kolorów oraz kamienia, drewna w ich najbardziej naturalnej, autentycznej formie. Bardzo nas to cieszy! 🙂

Warszawo, do zobaczenia!