Hampton

Bliźniak w stylu Hampton

Morskie opowieści

Wydaje się, że dla młodego małżeństwa od wielu lat związanych życiowo i zawodowo z nadmorską miejscowością nie ma lepszej lokalizacji na własne M niż Gdynia. To właśnie tu nasi Klienci zakupili dom typu bliźniak, a charakterystyczny styl goszczący w jego wnętrzach, styl Hampton, dodatkowo podkreśla morski charakter nieruchomości.

Dom składa się z trzech kondygnacji. Na pierwszej z nich mieści się przestronny salon z jadalnią, przedsionek, kuchnia, toaleta oraz część gospodarcza. Pierwsze piętro jest przestrzenią zaplanowaną dla gości i dzieci, mieści się tu również duża łazienka z wanną i dwiema umywalkami. Z kolei poddasze to strefa master Inwestorów – sypialnia, łazienka oraz garderoba. Dwa pierwsze poziomy utrzymane są w błękitno-białej kolorystyce nawiązującej do stylu Hampton – czyli klasyce okraszonej wyraźnymi morskimi akcentami. Wnętrza mimo dominujących chłodnych odcieni błękitu są przytulne i urokliwe.

Już od progu wita nas w przedsionku piękna tapeta Thibaut, połączona z klasyczną sztukaterią oraz nawiązującą do niej zabudową meblową. Sztukateria pojawia się również w innych pomieszczeniach i pełni rolę motywu przewodniego wnętrza. W salonie połączonym z jadalnią klasyczne zaproponowałyśmy spójne stylistycznie i kolorystycznie zabudowy na wymiar: regału RTV, podświetlane witryny i komody, na szczególną uwagę zasługuje tu rzeźbiarska forma kominka. Sznytu wnętrzu dodają tapicerowane meble utrzymane w błękitnej i beżowej kolorystyce.

W kuchni także pojawiają się klasyczne rzeźbienia na frontach meblowych oraz wysokiej jakości konglomerat Technistone, wykańczający blat kuchenny oraz ścianę ponad nim.
Toaleta powtarza morski motyw przedsionka: mamy tu tapetę tego samego producenta (Thibaut), tym razem muszle zostały zastąpione wodorostami 🙂 Poniżej tapety zaaranżowałyśmy sztukaterię ścienną płynnie przechodzącą na zabudowę meblową.

Na piętro prowadzi nas stylizowana klatka schodowa. Podobnie jak w pozostałej części domu, biele, delikatne beże i odcienie błękitu kontrastują z wyraźnie ciemniejszą posadzką i w przypadku schodów – wybarwianym jesionem. Tapeta marki Flugger (również zaczynająca się tu od linii lamperii wykonanej z frezowanych płyt MDF) posiada delikatnie połyskliwy wzór i subtelnie gra z zastosowanym na klatce schodowej światłem.
Łazienka ogólnodostępna usytuowana jest na piętrze i spójnie nawiązuje stylistyką do reszty domu- jest ona kwintesencją elegancji. Mamy tu nad wanną i przy podwójnych umywalkach piękne mozaiki Raw Decor, połączone z gresem Tubądzin, inspirowanym marmurem Carrara. Na posadzce wkomponowałyśmy “dywan” z mniejszej formatowo kafli Vives. Na uwagę zasługuje klasycznie piękna armatura Tres oraz oświetlenie marki Evolution Home.

Poddasze, choć nadal utrzymane w klasycznym stylu, różni się kolorystycznie od niższych kondygnacji. Zarówno w sypialni jak i łazience pojawia się pudrowy róż i to on przełamuje biele pojawiające się na zabudowach meblowych oraz gresach. Przemyciłyśmy tu również trochę szarego akcentu.

Wnętrze realizowane jest w ramach usługi nadzoru inwestorskiego. Dziękujemy Klientom za pełne zaufanie, konsekwentną realizację założeń projektowych i bardzo budującą współpracę. Wszystkie zabudowy meblowe zostały indywidualnie zaprojektowane przez naszą pracownię i wykonane na wymiar przez zespół stolarzy.

Inne projekty wnętrz: