Moniuszki

Moniuszki

Inwestycja z charakterem, czyli krótka opowieść o tym, jak połączyć przemysł z przytulnością

Projekt mieszkania wchodzi w dialog z surowym stylem przemysłowym. Na ścianie salonu zawitał beton, któremu towarzyszy oparte na stalowych konstrukcjach wyposażenie z litego drewna. Industrialnego wrażenia dopełnia masywny, wertykalnie zawieszony grzejnik oraz oszczędne w wyrazie oświetlenie. Charakter wnętrza przełamuje dębowa posadzka ułożona we wzór jodełki francuskiej.

Posadzkę części kuchennej zdobią grafitowe płytki heksagonalne. Stonowane fronty zabudowy współgrają tu z wyrazistą cegłą poprowadzoną aż do przedpokoju. Ten sam materiał wykończeniowy pojawia się także w gabinecie. Przestrzeń do pracy wyposażona została w częściowo otwarty regał o nieregularnym kształcie. Interesującym elementem wykończenia pomieszczenia jest wielkoformatowa grafika przedstawiająca typową dla Gdańska panoramę stoczniową.

Podobnie jak w przypadku salonu, również aranżacja głównej łazienki uwzględniła oświetlenie o surowym, przemysłowym charakterze. Armatura tworzy tu natomiast subtelne tło dla silnych kontrastów czarnych i białych płytek ściennych w kształcie heksagonów. W drugiej z łazienek powraca natomiast motyw stalowych konstrukcji meblowych, które doskonale współpracują z miedzianymi dodatkami. Na ścianach znalazły się ciemne kafle przeplatane wzorzystymi płytkami hiszpańskiej marki Vives.

Pokój gościnny został zaaranżowany w neutralnym, kojącym stylu. Kolorystyka wnętrza oscyluje wokół beży. Jedynym silnym akcentem jest turkusowa kanapa, która wraz z deseniem tapety urozmaica wystrój wnętrza. Również sypialnię master cechuje spokój umożliwiający upragniony relaks. Motyw jodełki francuskiej pojawia się tu nie tylko na posadzce, ale również na ozdobnym zagłówku nadającym pomieszczeniu luksusowego sznytu. W projekcie sypialni znalazło się też miejsce na lekką przekorę w postaci wzorzystej tapety.

Mieszkanie to, o powierzchni niedużego domu, daje swoim domowników wszystko czego potrzebują. Posiada zarówno wygodna strefę prywatną jak i przestronną część dzienną. Całość utrzymana jest w harmonijnej stylistyce akcentowanej industrialnymi dodatkowymi.

Inne projekty wnętrz: