Pomieczyno

Pojezierze Kaszubskie

Dom otwarty na świat

Ten dom mógłby być hołdem dla Le Corbusiera albo Wrighta. Jednak w odróżnieniu od dzieł mistrzów, nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest również miejscem dobrego zamieszkiwania na Kaszubach.

Nie ma w nim miejsca na kompromisy. Inwestycja jest sumą odważnych decyzji, dających imponujący efekt. Dom mieści się w otoczeniu krajobrazu Pojezierza Kaszubskiego. Na działce znajduje się kawałek lasu oraz malownicze stawy. Usytuowanie domu narzuciło całkowicie indywidualne opracowanie projektu architektonicznego. Nieruchomość o metrażu 640 m2 wyróżniają ogromne przeszklenia dające wrażenie, że las jest na wyciągnięcie ręki.

Zarówno w części dziennej, jak i pozostałych pomieszczeniach, główną ozdobą są drzewa okalające dom ze wszystkich stron. Głównym założeniem projektowym stało się, więc dla nas stworzenie przestrzeni nie konkurującej z otoczeniem, a będącej z nią w dialogu- uwypuklając obraz świata rozpościerającego się za jej oknami i skłaniające do “współodczuwania” go.

Zerowa kondygnacja domu mieści się w dolnej części budynku położonego na malowniczej skarpie. W przyziemiu zlokalizowany jest garaż, pomieszczenia techniczne, pralnia, łazienka oraz strefa SPA i fitness. Druga kondygnacja dostępna jest z poziomu drogi dojazdowej i jest częścią ogólnodostępną – znajduje się tu przestronna strefa dzienna, jadalnia, kuchnia, spiżarnia, toaleta oraz część komunikacyjna z dwiema klatkami schodowymi. Ponadto mamy tu również dwa gabinety Inwestorów. Natomiast najwyższa kondygnacja stanowi strefę prywatną – tutaj zaaranżowałyśmy wnętrza dla dzieci (sypialnie oraz łazienkę) oraz strefę master (sypialnia główna, garderoba oraz pokój kąpielowy).

Kontrast i gra faktur to wspólny mianownik dla wszystkich pomieszczeń tego domu: materiały szlachetne, eleganckie i delikatne zarazem przeplatają się z surowymi, chropowatymi i miejscami wręcz “fabrycznymi” elementami. Wszystkie płaszczyzny zostały w tym domu skrzętnie przemyślane – zarówno posadzki, jak i ściany i sufity. Konstrukcja domu wykonana została z żelbetu, a my poszłyśmy za ciosem i postanowiłyśmy zachować jego surową strukturę we wnętrzach. Stanowi on mocny kontrapunkt dla ciepłych, fornirowanych zabudów w części kuchennej oraz dekoracyjnych okładzin ściennych i sufitowych w salonie. Na podobnej zasadzie kontrastują tu żywiczne posadzki z delikatnym efektem lastryko z miękkimi tapicerkami i ciepłą barwą świateł. Całość jednak oscyluje wokół naturalnych kolorów ziemi z wplecioną szarością, co powoduje, że nadal najważniejszym elementem wystroju wnętrz jest to, co widzimy za oknami.

Nad realizacją tej imponującej inwestycji pracuje duży zespół profesjonalistów, którym należą się spore brawa!

Inne projekty wnętrz: