Moment

Mieszkanie na gdańskim osiedlu Moment

Kilka słów o okiełznaniu czerni

Prezentujemy Wam mieszkanie na gdańskim Osiedlu Moment, które dzięki odwadze Inwestora zostało zrealizowane w całkiem nietuzinkowy i nieoczywisty sposób.

Inwestycja składa się ze strefy dziennej połączonej z aneksem kuchennym oraz sypialni i łazienki. Wchodząc do mieszkania widzimy na posadzce wyrafinowane połączenie heksagonalnych kafli Egro (Nowa Gala) z dębową deską Musztuk (Parkiet Hajnówka). Natomiast na ścianie mierzącej niemal 4 metry wysokości widzimy wykonany na indywidualne zamówienie stiuk o nietuzinkowej fakturze. Uwagę zwraca wspomniana wysokość – mieszkanie mieści się na ostatniej kondygnacji, przez to jest wyższe niż standardowe deweloperskie wnętrza. Jak wspominałyśmy, sufity tego mieszkania są grafitowe, przez co należało dokładnie przemyśleć sposób oświetlenia mieszkania. Mamy więc tutaj oświetlenie o ciepłej barwie i różnej mocy. Kuchnia, wydzielona w formie aneksu, jest połączeniem miodowego drewna oraz ciemnych form, takich jak gres Alpes (Grespania), nawiązujący do naturalnych łupków.

Sypialnia również kontynuuje stylistykę części dziennej mieszkania. Mamy tam miodowe odcienie drewna, ciemne kolory ścian przełamane szarością betonu oraz neutralne, subtelne lampy.

W łazience konsekwentnie prowadzimy ten sam styl wystroju. Mamy tu kontynuację heksagonalnego gresu, który z posadzki przechodzi nam na ściany łazienki, mamy również ciemniejsze kafle nawiązujące do naturalnych kamieni i drewniane akcenty w meblach i okładzinach ścian. Na uwagę zasługuje tutaj poprowadzenie oświetlenia ledowego, które tworzy nam pewnego rodzaju ambient wokół ukrytej zabudowy meblowej z lustrzanymi frontami.

Realizacja ta pokazuje, że nie należy bać się ciemnych kolorów we wnętrzu. Pamietajmy, że to właśnie one wywołują efekt głębi. Oczywiście wymagają zaangażowania i doświadczenia w posługiwaniu się nimi we wnętrzach, ale umiejętnie poprowadzone dadzą niepowtarzalny efekt.

Inne projekty wnętrz: