Sulmin

Sulmin

W duchu prostych form

Już jadąc na inwentaryzację, mimo, że odbyła się w środku zimy, mrozie i budynku w stanie surowym otwartym, wiedziałyśmy, że lokalizacja tego domu potwierdza regułę: projektujemy domy w niezwykle urokliwych miejscach i nie inaczej było tym razem!

Inwestorzy jeszcze przed rozpoczęciem współpracy jasno określili swoje potrzeby stylistyczne i użytkowe. To one stały się dla nas głównym kierunkiem projektowym – zapraszamy Was do obejrzenia efektu.

Konsekwentnie na całości parteru dominują stonowane, naturalne kolory będące tłem dla pełnych energii plakatów i dekoracji.
Minimalistyczny przedsionek prowadzi nas do jasnej części dziennej. W salonie, którego bazą jest biel i jasne odcienie drewna, główną rolę grają plakaty, będące własnością Inwestorów. Życzeniem Klientów było wykorzystanie grafik i zaaranżowanie przestrzeni tak, aby je zaakcentować. To one nadają charakter części dziennej domu, tworząc paletę kolorystyczną wyposażenia, opraw okiennych i innych dekoracji. Ich uzupełnieniem są industrialne dodatki w postać mebli i oświetlenia świetnie, współgrające z ceglaną ścianą salonu oraz betonowym wykończeniem przy blacie roboczym kuchni.

Stylistyka ta kontynuowana jest w łazience, gdzie cegła i szarości przełamane zostały patchworkowym wzorem kafli. Tu również ważną rolę pełni grafika.

Na poddaszu domu znajduje się jeszcze jedno pomieszczenie przez nas aranżowane. Jest nim ogólnodostępna łazienka połączona z pralnią. W łazience tej mamy miejsce zarówno na przestronny prysznic jak i na strefę relaksu z przyścienną wanną. Tutaj powtórzony jest zabieg estetyczny parteru – naturalne, jasne kolory są sceną dla odważniejszych akcentów, jak na przykład wzorzysta, botaniczna tapeta, podkreślonych wyrazistą linią (rama lustra, ciemna fuga delikatnej mozaiki, oświetlenie ledowe).

Projekt został opracowany we współpracy z pracownią ALBOLAB – dziękujemy!

Inne projekty wnętrz: