Harmonia Oliwska

Harmonia Oliwska

Mieszkanie, w którym gra toczy się o detal

W oliwskiej inwestycji na wynajem krótkoterminowy dominują jasne barwy i ciepłe, przytulne wybarwienia drewna. Stosunkowo niewielki metraż skrywa w sobie bogactwo form i detali, które kojącej i harmonijnej bazie nadają indywidualnego charakteru.

W korytarzu zaaranżowałyśmy wnękę gospodarczą, która skutecznie skrywa niezbędne pomoce domowe. Tuż obok znajduje się tapicerowane siedzisko z miejscem na obuwie. Powyżej umiejscowiłyśmy cieszące oko wieszaki w formie krzesełek. Do salonu zapraszają przeszklone, przesuwne drzwi, które korespondują ze szklaną ścianą dzielącą salon i kuchnię. Jasne, przytulne pomieszczenie jest spójną kompozycją faktur, deseni i pastelowych barw. Lustro zawieszone nad komodą dodatkowo potęguje wrażenie przestronności salonu.

W kuchni wykorzystałyśmy dostosowaną przez stolarza zabudowę IKEA. We wnętrzu niezaprzeczalnie króluje soczyście czerwona lodówka, której towarzyszą równie intensywne krzesła oraz wzorzyste płytki ścienne marki Vives. Ten sam motyw graficzny powraca w łazience, gdzie z kolei wpisuje się w dominujące odcienie szarości. Tuż obok sporych rozmiarów kabiny prysznicowej umiejscowiłyśmy pralkę oraz przestrzeń do przechowywania, a wszystko to ukryte za ażurowymi drzwiami.

Subtelna sypialnia to natomiast oaza spokoju i upragnionego wypoczynku. Również tutaj postawiłyśmy na gamę szarości, choć w wydaniu znacznie delikatniejszym niż w łazience. Elementem przełamującym zestawienie jest pawlacz w kolorze brudnego różu oraz lampy z miedzianymi akcentami. W szafie ukryłyśmy biurko oraz oświetlenie LED z włącznikiem zbliżeniowym. Rama łóżka została wyposażona w dodatkowy pojemnik, co korzystnie wpływa na funkcjonalność sypialni. Fotel, łóżko z tapicerowanym wezgłowiem oraz ława zostały wykonane na zamówienie przez firmę Stoltap.

Fot. Hanna Połczyńska / Kroniki Studio

Inne projekty wnętrz: