Grabiny

Grabiny

Harmonia chromatycznych uczuć

Dom to suma potrzeb i indywidualności każdego z Domowników. To suma naszych gustów, upodobań, przyzwyczajeń i marzeń. A jeśli są one inne i z pozoru trudne do “sklejenia” w spójną całość? Zapraszamy do takiego domu na Żuławach, który został zaprojektowany z myślą o młodej rodzinie.

Towarzyszyłyśmy powstawaniu tej nieruchomości od początku, od wbicia pierwszej łopaty, przez realizację kompleksowego projektu, po zaawansowany obecnie etap budowy. Katalogowy projekt wymagał jednak indywidualnej adaptacji i powstały w jej wyniku indywidualny charakter odnajdziemy w każdym elemencie tego domu. Aranżacja stanowi kompromis między różnorodnymi gustami i oczekiwaniami Właścicieli. To balans między surowymi formami a klasycznymi i bardziej swojskimi elementami. Wspólnym mianownikiem i głównym kierunkiem w projekcie stała się wyrazista barwa.

Na parter składa się otwarta, przestronna przestrzeń łącząca salon, jadalnię i kuchnię. Ponadto na tej kondygnacji znajduje się ustawna spiżarnia, ogólnodostępna łazienka, pokój gościnny, przedsionek mieszczący w sobie pojemną zabudowę oraz część gospodarcza domu (garaż, kotłownia i mały schowek pod schodami).
Piętro jest prywatną oazą Właścicieli – znajduje się tam strefa master wraz z garderobą, pomieszczenie teletechniczne, łazienka ogólnodostępna, pokoje dzieci oraz gabinet Inwestorów.

Od progu witają nas szmaragdowe drzwi, które są poniekąd zapowiedzią, że we wnętrzu tego domu rządzi kolor!
Taki odcień zieleni pojawia się w wielu innych miejscach domu – w zabudowie kuchennej, botanicznej fototapecie w łazience (Wonderwall) czy pojedynczych meblach i wybranych gatunkach roślinach. Głęboką zieleń zestawiłyśmy z ciepłym burgundem oraz antracytowymi lampami, a całość została złagodzona subtelnie usłojonym drewnem, jasnymi kolorami ścian oraz delikatnym akcentami w postać rózu i złota. Dzięki tej mieszance wnętrza prezentują się wyraziście zachowująć przy tym przytulność. Otwarta przestrzeń parteru stała się idealnym miejscem dla energetyzującej twórczości polskiego malarza Rafała Gadowskiego. Tematyka obrazów czerpie z natury i elementów codziennego otoczenia. Żywa, intensywna kolorystyka wpisuje się w charakterystykę domu.

Podłogi parteru, nie licząc strefy gospodarczej i łazienki, wykończono wysokiej jakości, wodoodpornym, klejonym panelem laminowanym HARO, który nie wymaga impregnacji, jednocześnie pozostając wyjątkowo odporny. Ta drewnopochodna posadzka płynnie przechodzi w drewniane, dywanowe schody, wykonane według indywidualnego projektu. Drewno i motyw drewnopodobny pojawiają się w wielu miejscach tego domu – na zabudowach meblowych, stolarce okiennej, również elewacji. Materiałami, które “budują” przytulność i domowy charakter, są również miękkie wykładziny w strefie master, liczne tapety oraz gresy imitujące tekstylia.

Niekwestionowanym i najpiękniejszym elementem wnętrz tego domu jest… światło!
Duże okna i bardzo dobra ekspozycja słoneczna powodują, że światło naturalne stanowi niepowtarzalną ozdobę wnętrz tego żuławskiego domu. Natomiast przemyślana w każdym szczególne instalacja elektryczna i różnorodność zastosowanych opraw zapewnia odpowiednie doświetlenie wnętrz po zmroku.

Aranżacja tego domu, oparta na wielu różnorodnych kolorach, ich odcieniach i fakturach, finalnie zaowocowała indywidualnym stylem, elegancją i ciepłem.

Inne projekty wnętrz: