Calm – e – love

W prostocie siła… i klasa!

Mieszkanie w pobliżu gdańskiego Starego Miasta zostało przearanżowane, przy niewielkim budżecie, z myślą o przyszłym wynajmie. Realizacja łączy w sobie wyciszające i przyjemne w odbiorze barwy, nowoczesne wzornictwo oraz nutę klasyki. Geometryczne desenie na ścianach pokoju dziennego dodają przestrzeni charakteru, przykuwając jednocześnie uwagę obserwatora. W łazience zadbałyśmy natomiast o optyczne powiększenie przestrzeni, projektując jednolite pokrycie podłogi i ścian. Stosunkowo niewielkie mieszkanie posiada przestronną sypialnię, w której bezsprzecznie rządzi klasyka: tapicerowany zagłówek i siedzisko harmonijnie współgrają ze stonowaną kolorystyką oraz płycinami na ścianach.

Gdańskie mieszkanie łączy w sobie wyciszające i przyjemne w odbiorze barwy, nowoczesne wzornictwo oraz nutę klasyki. Pokój dzienny z aneksem kuchennym zachęca do spotkań z przyjaciółmi i popołudniowego relaksu pośród dominujących wokół beży i drewnianych akcentów. Pojawiające się na ścianach geometryczne desenie dodają przestrzeni nietuzinkowego charakteru, przykuwając jednocześnie uwagę obserwatora wstawkami tapet.

W łazience natomiast częściowo ujednolicone pokrycie podłogi i ścian pozwoliło na optyczne powiększenie przestrzeni. W projekcie pomieszczenia nie zabrakło cennej funkcji przechowywania, którą spełnia pojemna szafka pod umywalką, w której ukryta jest również pralka. Spójność stylistyczną łazienki osiągnęłyśmy za sprawą niezawodnego zestawienia surowej, antracytowej szarości z ciepłym drewnem.

W tym stosunkowo niewielkim mieszkaniu zastałyśmy bardzo korzystny układ funkcjonalny, dzięki któremu mieszkanie posiada przestronną sypialnię nie kolidującą z częścią dzienną wnętrza. We wspomnianej sypialni bezsprzecznie rządzi klasyka: tapicerowany zagłówek i siedzisko harmonijnie współgrają ze stonowaną kolorystyką oraz płycinami na ścianach nawiązującymi do klasycznych, angielskich sztukaterii.

Inne projekty