Chwaszczyno

Dom parterowy w Chwaszczynie

Przestrzeń skrojona na miarę

Projekt dla rodziny wielodzietnej wiąże się ze specyficznymi wyzwaniami. To przede wszystkim szukanie kompromisu między tym, co podoba się Rodzicom, a tym co lubią Dzieciom. Tym, co ładne dla oka, a tym co trwałe i odporne na dziecięcą wyobraźnię. To przestrzeń stworzona dla różnych charakterów, których mieszanka może być niejednokrotnie wybuchowa. Zapraszamy Was do takiego domu!

Od wejścia wita nas ozdobna ścianka z lameli i szkła, która zaprasza do dalszej części budynku. Ze strefy przedsionka możemy również wejść do garderoby, w której znajdują się miejsce na odzież wierzchnią. Takie rozwiązanie sprawia, że gości nie witają szafy, a są one ukryte w odrębnym pomieszczeniu.

Sercem domu od początku miała być kuchnia. Inwestorzy lubią w niej spędzać czas, dodatkowo wychowanie i wykarmienie trzech synów wiąże się z częstymi wizytami w jej obrębie 🙂 W kuchni jedną ścianę wydzieliłyśmy na wysoką zabudowę, w której mieści się chłodziarka, piekarnik, szafki cargo i przeszklona witryna. W centralnej części zaprojektowałyśmy wyspę, na której płyta umiejscowiona jest w sposób ułatwiający kontakt wzrokowy z domownikami znajdującymi się zarówno w kuchni, jadalni jak i w salonie.

Kuchnia stanowi integralny element połączony z jadalnią i salonem – wszystkie te funkcjonalne części domu są ze sobą skoncentrowane, tworząc imponującą, dużą przestrzeń. Wrażenie potęguje dodatkowo otwarty sufit z widocznymi jętkami nad strefą dzienną i jadalnianą. Umowną granicę wyznacza tu pion z tunelowym kominkiem (szyby znajdują się na obu długich bokach wkładu i kominek widoczny jest na przestrzał) oraz posadzka z trójwarstwowej, przepięknej deski HARO.

W strefie dziennej i jadalnianej Inwestorzy jeszcze na etapie budowy wydzielili ściany wnękowe, które posłużyły za idealne miejsca na wiszące zabudowy do przechowywania. Marzeniem Pani Domu było zaaranżowanie w salonie specjalnego miejsca na przeszkloną witrynę – tak też poczyniłyśmy 🙂 Dla równowagi w jadalni takim detalem jest obraz – w projekcie wykorzystałyśmy jedną z prac polskiej malarki Aleksandry Hońko, która dodaje wnętrzom dynamiki. Pozostałe elementy wyposażenia stanowią spokojniejsze i balansujące tło.

Na centralnie umieszczonym kominku Klienci zdecydowali się na oryginalny granit Lava Oro, który ma niezwykle dekoracyjny rysunek i posiada szeroką skalę barw – od delikatnych szarości, przez fiolety, po lazurowe niebieskości. A jeśli przyjrzeć się temu osobliwemu kamieniowi z bliska, można dostrzec naturalne ubytki uzupełnione beżowym onyksem. Stanowi więc kolorystyczny, ciekawy kontrapunkt dla stonowanego, ascetycznego otoczenia. Ze względu na dekoracyjność granitu Lava Oro, kamień użyty na blacie kuchennym i wyspie jest dużo spokojniejszy, jednocześnie wyróżnia się strukturą. Wybór padł na ciemny granit Nero Zimbabwe.

Przechodząc do korytarza mijamy schody wiodące na poddasze (tam znajduje się strefa techniczna i kotłownia, siłownia, pokój gościnny i zarazem gabinet), łazienkę ogólnodostępną, z której na co dzień korzystają dzieci Inwestorów oraz pralnię. Na korytarzu wydzielone zostało miejsce na spore zabudowy meblowe, które z powodzeniem pomieszczą kolekcję książek i gier planszowych oraz ubrania.

Łazienkę zaaranżowałyśmy pod kątem męskiej części Domowników, a jakby nie patrzeć, stanowią ich ⅘ 🙂 Nie mogło więc zabraknąć pisuaru, dużą funkcjonalnością jest również podtynkowa bidetta. Ze względu na trójkę (obecnie jeszcze małych) dzieci, zaproponowałyśmy szeroką na 120 cm umywalkę, natomiast blat jest z wodoodpornego spieku. Armatura użyta w tej łazience, zarówno umywalkowa jak i prysznicowa, jest w 100% czasowa, aby zminimalizować straty wody.

W strefie master po raz kolejny przemyciłyśmy delikatne akcenty kolorystyczne: w sypialni jest to dekoracyjna fototapeta z motywem Księżyca, w łazience miętowe kafle w botaniczny wzór. Na tle dębowych wykończeń (w przypadku łazienki jest to gres imitujący drewno), bieli i miejscowych, antracytowych akcentów, całość prezentuje się przytulnie i zarazem elegancko.

Inne projekty wnętrz: